Świąteczne stylizacje

Czy w Wielkanoc musimy wpadać w panikę podczas doboru odpowiedniego stroju?

Nie musimy. 😉 Nie musimy wstawać o świcie i przygotowywać pędem swojego stroju, nakładać tony makijażu i biec święcić potrawy. 

Zamiast tego możemy spokojnie zastanowić się wcześniej jaki zestaw ubrań założymy. Możliwe, że wydaje się to trochę skomplikowane, ponieważ trzeba znaleźć coś co jest wiosenne i wesołe, a jednocześnie niezbyt sportowe i niezbyt eleganckie. Ważne, by zachować umiar. 

Stylizacja na Wielkanocne Śniadanie

Wielkanocne Śniadanie to jedna z ważniejszych uroczystości w tym okresie. Zazwyczaj spożywamy je w małym rodzinnym gronie ale niekiedy zdarza się uczestniczyć w dużych rodzinnych biesiadach. Niezależnie od tego trzeba przygotować odpowiedni zestaw ubrań. 

Skoro wiosna, to warto postawić na kwiaty. 

Pięknym zestawem na Wielkanocne Śniadanie spędzane z najbliższymi może być rozkloszowana spódnica w kwiaty z białą bluzką lub prostą białą koszulą. Mimo, że nie każda z nas czuje się dobrze w spódnicach, warto zacząć je nosić, bo dzięki temu strojowi nasza sylwetka wygląda lepiej.

Dobrze założyć do tej stylizacji piękny długi naszyjnik, by dopełnić całości. Buty na obcasie i torebka tote bag będą się idealnie komponowały.

Stylizacja bardziej formalna np. do kościoła

Święta Wielkanocne to nie tylko śniadanie w Wielką Niedzielę. To także uroczystości kościelne i przede wszystkim cudowne spacery. Na każdą okoliczność trzeba przygotować odpowiednią garderobę, tak by była zarówno stylowa jak i komfortowa. 

Na uroczystości kościelne proponujemy kwiecistą bluzka wkładaną wewnątrz spodni i białe spodnie. To będzie strzał w dziesiątkę. W tym sezonie białe spodnie są hitem. Do tej stylizacji można wybrać buty w kolorze beżowym lub dopasować do któregoś z kolorów kwiatów na bluzce. Ta sama reguła dotyczy torebki. By nie obciążać zestawu zbyt dużą torebką warto wybrać małą torebkę na długim pasku.

Dzięki takiemu doborowi stroju można naprawdę bawić się mieszaniem kolorów i wyglądać pięknie i elegancko.

Stylizacja na spacer

W tym roku święta wypadają dość późno więc jest nadzieja, że pogoda nam dopisze i będzie nas rozpieszczać. Jednak wybierając się na spacer, szczególnie dłuższy nie zapominajmy o dodatkowym okryciu. Świetnie sprawdzi się kardigan zamiast żakietu, dzięki niemu wprowadzimy luz do naszej stylizacji. Warto też zadbać o wygodne buty. Do takiego zestawu wybierzmy małą torebkę listonoszkę do przewieszania przez ramię, która nie będzie przeszkadzała podczas zachwytów wiosennymi roślinami.

Jeśli wybierzemy sukienkę w kwiaty, radzimy by nie odciążać jej zbyt wieloma akcesoriami. Wystarczy tylko zegarek lub bransoletka i mała prosta torebka w jednolitym kolorze skomponowanym z kwiatowym motywem na sukience. 

Pamiętajmy, że jest to cudowne święto, kiedy wszystko wokoło kwitnie i radośnie nastraja. Warto wybrać do naszych stylizacji wiosenne kolory, które wspaniale rozjaśniają koloryt twarzy. Nie każdy jednak dobrze wygląda w pastelowych barwach nie każdy dobrze się czuje w kwiatowych wzorach. W tym wypadku można połączyć pastelowe kolory z czarną spódnicą lub spodniami i w ten sposób stworzyć elegancką stylizację, która świetnie się prezentuje ale zachowuje jednak barwy wielkanocne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *