Jak ubrać się na wiosenną wycieczkę?

Wreszcie dni są coraz dłuższe i coraz mocniej świeci słońce. Czuć już zapach maja, trawy, kwiatów. Pora na wyrwanie się z miasta i cieszenie się słońcem i przyrodą poza nim. 

Niezależnie czy wybierasz się na jednodniowy wypad w góry czy na kilkudniowy wypoczynek na wieś, musisz przygotować swój ubiór. Jak się do tego przygotować?

Jak ubrać się na wiosenną wycieczkę?

  • Przede wszystkim sprawdź prognozę pogody – nie chcesz chyba paradować w letniej sukience i sandałkach podczas ulewy. Niestety maj lubi być kapryśny, więc koniecznie przygotuj się na każdą ewentualność. Zdecyduj się na delikatną bluzkę z naturalnego oddychającego materiału w neutralnych kolorach, dżinsy i trampki lub buty trekkingowe. Jeżeli chcesz się poczuć bardziej komfortowo, weź ze sobą parę sandałków na wieczór. Ponieważ niespodzianki pogodowe zawsze mogą się wydarzyć, spakuj także na wszelki wypadek przeciwdeszczową kurtkę.
  • Zastanów się co chcesz zobaczyć. Jeżeli preferujesz spacery i zwiedzanie lub wędrówkę po górach, wybierz komfortowy strój pamiętając o wygodnych butach i plecaku. W tej opcji wycieczki buty na wysokich obcasach i mini spódniczka zupełnie się nie sprawdzą.  Natomiast jeżeli planujesz krótki spacer po mieście możesz ubrać się stylowo i modnie, a zamiast plecaka założyć urokliwą torebkę worek.
  • Jeżeli masz plan uczestniczyć w jakimś wydarzeniu, rozważ wybór odpowiedniej kreacji. Jedzenie w wykwintnej restauracji zobowiązuje cię do eleganckiego stroju, natomiast jeżeli wybierzesz fast food możesz wystąpić w trampkach i z plecakiem.
  • Jeśli planujesz chwile wytchnienia pomiędzy bieganiem po górach a zwiedzaniem urokliwych miasteczek zabierz ze sobą dobrą książkę lub słuchawki.
  • Zdecyduj się na wybór odpowiedniej torby. Na wycieczce niezwykle przydatny jest plecak lub  torebka worek. Jest to bardzo wygodny rodzaj torby, łatwo sięgnąć do wnętrza i szybko wyciągnąć potrzebne dokumenty a jednocześnie uda się pomieścić wodę, dodatkowy sweter i małe sandałki.
  • Niezależnie od tego jaki rodzaj wycieczki wybierasz, nie zapomnij o przeciwsłonecznych okularach i kremie z filtrem przeciwsłonecznym.

Teraz już w pełni możesz się zrelaksować i cieszyć cudownym zapachem wiosny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *